Pro období 2019 neplánuje naše chovatelská stanice žádná štěňátka.

Námluvy

Hurá jedeme na námluvy! Vybrali jsme 4 kandidáty a jeli jsme se s nimi seznámit.

Byla neděle, den stvořený pro odpočinek. A tak byl výlet po našem milém Moravskoslezském kraji, výletem nejen odpočinkovým, ale hlavně seznamovacím.

Naše první zastávka vedla do Karviné – Ráj, za plemeníkem Attisem z Valdeckého lesa. Z tohoto nápadníka šla cítit pohoda, klid a poslušnost. Těchto vlastností jsme si nevšimli jen my „dospělí“, ale i Annie. Půlhodinku strávili hrou a seznamováním – co si při ní slíbili nevíme.

Druhá zastávka byla za Barym Ostravské hvozdy, zde se neprojevily sympatie z žádné strany. Možná to bylo tím, že Baryho sestra zrovna hárala a nebo tím, že byl poprvé na procházce po okolí (jeho páníčci se před pár dny přestěhovali do nového domova) a nebo prostě nedošlo na vzájemné porozumění.

Třetí zastávka nás přivedla k plemeníkovi Alexi ze Stříbrných kaskád. Patřil k těm zkušeným nápadníkům, takže při příjezdu projevoval a naznačoval, že ví oč tu běží a že mu Annie není úplně nesympatická. Naše milá Drahomíra se také chovala přátelsky, později však na zahradě našla ležící aport, který ukradl její pozornost. A pro ten, jak víme, by si nechala i koleno vrtat.

Naše poslední zastávka na tomto výletě nás zavedla do malebného Hradce na Moravicí, konkrétně za nápadníkem jménem Arny Káranský blesk.  Tento povahou také klidný a hravý pes, měl s Annie společné i to, že i pro něj by to bylo „poprvé“.  Touto návštěvou náš seznamkový výlet skončil. A jak jsme se rozhodli? Poslechli jsme srdce nejen Annie, ale  i to naše „páníčkovské“ a rozhodli jsme se pro Attise z Valdeckého lesa.

CHOVATELSKÁ STANICE HOVAWARTŮ
ze Švestkového sadu
+420 603 558 448
info@svestkovysad.cz
Sign In